Urządzając ogród według feng shui musimy pamiętać aby drzewa i krzewy oraz rabaty miały przepływ dobrej energii. Będzie ona przepływać przez rośliny, nierówności terenu oraz ścieżek i strumieni. Według tej zasady ścieżki nie mogą być proste a ogród za bardzo obsadzony.

Woda w ogrodzie

Woda według feng shui wytwarza pozytywną i życiodajną energię. Warto założyć oczko wodne lub staw. Woda w takim zbiorniku powinna być zawsze czysta. Jeśli planujemy kaskadę to musimy pamiętać aby woda która z niej wypływa powinna tworzyć strumień i opływać budynek. Przynosi ona wtedy powiew świeżej energii oraz dobrobyt i dostatek.

Roślinność w ogrodzie

Piękne i zdrowe rośliny poprawiają jakość życia. Wokół nich gromadzi się pozytywna energia. Urządzając ogród według zasad feng shui powinniśmy zwrócić uwagę na charakter roślin które wykorzystujemy. Pozwoli to uzyskać równowagę .

Ścieżki w ogrodzie

Kształt ścieżek, szerokość oraz nawierzchnia mają wpływ na energię. Ścieżki nie powinny być proste, powinny delikatnie skręcać aby nieść pozytywną energię i jej przepływ. Pozwolą one cieszyć się otoczeniem i relaksować. Ważne jest też a jakie materiału są wykonane. W feng shui warto stosować symetryczne kształty ponieważ nieregularna forma może wprowadzić chaos. Nawierzchnia z jakiej wykonana jest ścieżka powinna być w naturalnych kolorach, nie powinny dominować nad roślinnością.

Relaks w ogrodzie.

Ogród urządzony stylu feng shui daje radość i bezpieczeństwo. Jest miejscem odpoczynku i relaksu. Warto wygospodarować w naszym ogrodzie miejsce na grilla czy  taras. Będzie idealne do spędzania czasu z rodziną czy znajomymi.  

Ogród powinien być urządzony z harmonią, powinien panować porządek. Powinien być zaprojektowany jak krajobraz naturalny. Ważne jest zachowanie równowagi wśród roślin. Woda też jest bardzo ważnym elementem w aranżacji ogrodu w stylu feng shui. Daje ona pozytywną energię i dobrze działa na człowieka. Warto jest stosować te zasady, pozwalają one uporządkować przestrzeń wokół nas i nasze samopoczucie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *